27 лютого Міжнародний день полярного ведмедя

27лютого в Міжнародний день полярного ведмедя нас порадувала справжня полярна погода. Але незважаючи на це, ми передали ведмедю Нануку смачні гостинці та іграшку - подарунок від учасниці акції Пастушенко Валерії, учениці 8 - А класу, школи 19. Нануку сподаболось і ми чекаємо ще на подарунки.

 Щорічно 27 лютого відзначається інтернаціональне екологічне свято — Міжнародний день полярного ведмедя (International Polar Bear Day). Ініціатором цього природного свята виступає організація Polar Bears International (PBI) — міжнародна організація, яка бореться за збереження популяції полярних (білих) ведмедів.

Цей День з’явився в наших календарях порівняно недавно, в 2014-му році. Це насамперед акція, спрямована на вирішення нагальних екологічних проблем.. Метою цього Дня є підвищення обізнаності широкої громадськості про катастрофічні впливи глобального потепління на площу льодового покриття вод, де знаходиться природне середовище проживання полярного ведмедя. Якщо не вжити заходів зі скорочення шкідливих викидів вуглецю, які викликають глобальне потепління, то вже в найближчому майбутньому ми можемо стати свідками загрози зникнення цих прекрасних тварин з нашої планети.

Завдання Міжнародного дня полярного ведмедя — поширити інформацію про цих тварин і привернути увагу громадськості до необхідності охорони як самих ведмедів, так і їх природного середовища існування. Також йдеться про необхідність вирішувати проблему танення полярних льодів — основну причину загрози зникнення популяцій полярних ведмедів. Танення льодів в Арктиці, що відбувається в результаті глобального потепління, може призвести до зникнення двох третіх білих ведмедів до 2050 року.

Білих ведмедів не можна віднести до стрімко зникаючих тварин, проте їх популяція потребує охорони. Полярні ведмеді повільно розмножуються, а смертність серед молодняку може досягати 30%. За приблизними оцінками вчених, сьогодні у світі налічується приблизно 20-25 тисяч особин білого ведмедя. Провідні світові фахівці, які вивчають полярних ведмедів, опублікували дані про те, що з 19 субпопуляцій полярного ведмедя — вісім зменшилися, три залишаються стабільними, а одна збільшилася. Дані про решту семи субпопуляціях зібрати поки важко.