Святкова композиція-Різдвяний вертеп.

От і настає час святкувати найяскравіші і найчарівніші свята – Різдво і Новий рік. Всім нам зараз дуже хочеться створити атмосферу красивої казки, яскравих вогнів, чарівних легенд.
Цього року Миколаївський зоопарк приготував для наших гостей сюрприз, який допоможе всім вам поринути в атмосферу чарівної казки. На центральній площі зоопарку ми встановили традиційну святкову композицію – Різдвяний вертеп.
Різдвяний вертеп або, як його ще називають, шопка — це макет, що являє собою віфлеємську стайню в ніч Різдва Христового. Традиції встановлення вертепу у храмах та в людних місцях сягають у тисячолітню давнину. За легендою, традиція встановлювати різдвяні шопки започаткував святий Франциск Ассізький. Першу шопку він підготував у містечку Греччо в Італії 1223 року, щоб перенести акцент у святкуванні Різдва Христового зі світського матеріалізму та подарунків на поклоніння Ісусу. Уже через 100 років різдвяні шопки встановлювали у всіх італійських церквах; з Італії цю традицію перенесли й на всю Європу, а звідти — в країни Північної Америки. В Україні шопки набули популярності передовсім у західних областях.

В нашому місті вертеп у зоопарку - один з найперших.
Вперше на території Миколаївського зоопарку ми створили таку яскраву, привабливу, чарівну і зворушливу композицію, яка нікого не залишить байдужим і пробудить в кожному найдуховніші почуття!

Наш вертеп встановлений на новій сцені зоопарку. Його підсвічують різнокольорові гірлянди. Складається вертеп з великих і яскравих об’ємних фігурок. Тут і новонароджений Ісус, і Марія, І Святий Йосип, і царі з дарами. І,звичайно ж, фігурки тварин, які, за легендою, зігрівали маленького Ісуса своїм диханням. Де ж іще, як не в зоопарку, розповісти своїй дитині цю давню легенду: про маля, яке буде навчати людей добру, про злого Ірода, про чудесне спасіння. Адже героїв різдвяної історії, домашніх тваринок, тут можна побачити не тільки у вигляді фігурок вертепу. От вони, мешканці зоопарку, живі пухнасті овечки, кози, віслюки, їх можна погладити, нагодувати!

Ми з задоволенням запрошуємо всіх до зимового зоопарку, щоб побачити тут справжню Різдвяну казку!

Вірте у дива, вони трапляються щодня, особливо у Різдвяний час!