Всесвітній День водно-болотних угідь

Заходи, які проводять у Всесвітній день водно-болотних угідь, покликані привернути увагу громадськості та урядів різних країн світу до цінності водно-болотних угідь для підтримання збалансованого розвитку нашої планети.

Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення переважно як місця проживання водоплавних птахів, була підписана 2 лютого 1971 року в м. Рамсар (Іран), з того часу відома як Рамсарська конвенція. Основною метою цієї Конвенції є збереження та раціональне використання водно-болотних угідь як засобу досягнення збалансованого розвитку в усьому світі. Всесвітній день водно-болотних угідь було вперше відзначено в 1997 році.

Водно-болотні угіддя допоможуть нам оговтатися,підгодуватися та впоратися із впливом змін клімату. Температура зростає,океан теплішає,сніг та льодовики тануть та рівень моря збільшується швидше,ніж у попередніх століттях. Збільшується концентрація вуглекислого газу (СО2),метану та інших парникових газів в атмосфері,причиною чого є діяльність людства. За 35 років частота природних катастроф у всьому світі збільшилася на 90% цих катастроф. А у найближчому майбутньому за прогнозами будуть більш екстремальні погодні явища. Але водно-болотні угіддя відіграють важливу роль у пом’якшенні наслідків парникових газів і відповідних змін у кліматі.

Ми маємо зберігати та відновлювати наші водно-болотні угіддя. Стратегії,спрямовані на вирішення проблем зміни клімату,повинні включати ощадливе використання водно-болотних угідь. За період з 1970 року по теперішній час ми вже втратили 35% угідь. Спільноти,народи та уряди мають працювати спільно задля захисту цих надзвичайних екосистем,що допоможе нам оговтатися,підготуватися та упоратися з наслідками змінами клімату.

угідя

угідя2