27 квітня Всесвітній день тапіра (World Tapir Day)
Всесвітній день тапіра має на меті створити спільноту навколо теми обізнаності про цих тварин та збереження тапірів.
Як виглядає тапір? Ну, схоже на свиню з хоботом. Деякі люди називають їх кабаном, схрещеним з мурахоїдом. Однак тапіри не пов'язані з жодною з цих тварин. Натомість вони є родичами коней та носорогів. Тапіри є найбільшими наземними ссавцями Південної Америки. Ця травоїдна тварина також мешкає в Центральній Америці та Південно-Східній Азії.
Залежно від виду, тапіри мають різні розміри, але в середньому довжина тіла цієї тварини становить близько 2 м, довжина хвоста - 7-13 см, висота близько 1 м, а маса - від 110 до 300 кг. В природному середовищі існування тапіри живуть близько 30 років.
Тапіри – одні з найдавніших ссавців, що майже незмінними збереглись ще з епохи еоцену.
На даний момент існує 5 видів тапірів:
гірський тапір (Tapirus pinchaque
рівнинний тапір (Tapirus terrestris);
центральноамериканський тапір (Tapirus bairdii);
чепрачний тапір (Tapirus indicus);
тапір Кабомані (Tapirus kabomani).
Всі види тапірів потребують охорони. Причиною зниження чисельності тварин є вирубка лісів, знищення природних місць проживання тапірів і полювання на них. Вимирання тапірів може призвести до глобальних порушень в екосистемі, адже вони переносять насіння з’їдених рослин на велику відстань, що сприяє підвищенню рослинного розмаїття в місцях їх проживання.
Миколаївський зоопарк утримує представників одного з видів тапірів – двох самців рівнинного тапіра, яких звуть Піро і Сол. За характером Піро і Сол різні. Сол - спокійний, поступливий, а от Піро – рухливий, експресивний, любить, щоб йому першому приділяли увагу.
До раціону харчування тапірів входить: сіно, трава, свіжі овочі, фрукти. Найулюбленішою їжею є дині, кавуни, яблука, виноград.