Рубрика «Школа юного зоопарківського кореспондента» вітає з Днем народження слона Шанті!
Юні біологи зоопарку побували в гостях у іменинника і представляють вашій увазі свою нову статтю.
« У Миколаївському зоопарку з 2019 року живе слон на імʼя Шанті. Він народився в Німеччині, потім переїхав до Угорщини, а вже потім до нашого зоопарку. Він був переданий на утримання та для експозиції для того, щоб відвідувачі Миколаївського зоопарку мали змогу подивитися на цю чудову, велику, прекрасну та розумну тварину. Цього слона можна назвати мандрівником, адже він побував в п'яти зоопарках.
6 травня азійському слону Шанті виповнюється 15 років! За характером цей велетень спокійний та доброзичливий, на відміну від свого товариша, бешкетника Дінкара. Шанті більш слухняний та врівноважений , він дуже допитливий та гарно виконує команди. Шанті і Дінкару подобається гратися вдвох, незважаючи на відмінності характерів. . Вони разом люблять гратися та купатися у басейні. У Дінкара та Шанті є два спеціально облаштованих вольєри, літній вольєр з басейном та зимовий теплий вольєр з підігрівом підлоги, де вони перебувають у холодну пору року.
Шанті - це азійський слон, хоча він менший за африканського слона, але не варто недооцінювати його. Самець азійського слона може важити до 5 тонн та бути до 3,5 метрів заввишки. Хоча слон виглядає здалеку доброзичливо, але не потрібно забувати про те, що це дика тварина, яка має непередбачувану поведінку, тому не варто підходити до слона на невелику відстань. Слони - сильні й величні тварини, але можуть бути небезпечними, тому у зоопарку з ними працюють найвідповідальніші співробітники.
Шанті може виконувати деякі команди та отримувати у відповідь смаколики. Шанті знає певні команди, але кожен день їх треба повторювати з ним, щоб він не забував їх. Команди потрібні, аби співробітникам легше було доглядати за ними. Це потрібно для того, щоб слон був хоч якось у контакті з людьми, щоб йому змогли надати допомогу, якщо це потрібно, виміряти температуру, взяти кров та, звісно, доглядати за кінцівками і копитними утвореннями. Тому працівникам розповіли, які команди він знає, а також вони вивчають ще нові. Шанті знає команди на різних мовах: на німецькій, англійській та українській.
Слони тварини великі , звісно, їдять вони також багато , приблизно 100 кг їжі в день. Важливу роль відіграє грубий корм такий як : гілля, сіно, трава. І звісно, вони їдять фрукти та овочі: кавуни, дині, моркву, яблука тощо.
Слони є найбільшими сухопутними представниками тваринного світу. Вражає не тільки їх розмір і міць, вони напрочуд розумні й комунікабельні. В даний час дикі азійські слони перебувають під загрозою зникнення. За останні 150 років чисельність слонів зменшилася через величезний попит на бивні, який призвів до катастрофічного зниження чисельності слонів.
Слони - дуже розумні тварини які потребують захисту та турботи!»
(Автори – юні біологи зоопарку Струшляк Мілада, Жоржа Даша, Чернова Мілєна, Тарасенко Валерія, Курбатова Даша та Дамір Сулейманов)