Міжнародний день птахів

Міжнародний день птахів (International Birds Day)

1 квітня відзначають Міжнародний день птахів. Вперше цей день як масове дитяче свято стали проводити в Сполучених Штатах Америки. Організатором був вчитель з містечка в штаті Пенсільванія Чарльз Альманзо Бебкок. Мета свята - звернути увагу громадськості на проблеми збереження птахів, поширити наукові знання про них.

Птахи живуть на планеті понад 150 мільйонів років, немає на Землі такого куточка, де б їх не було. Птахи вважаються першими, хто приносить нам звістку про прихід весни. Вони приваблюють нашу увагу своїм мелодійним співом, красивим забарвленням і граційним польотом, а ще приносять велику користь людині. Птахи знищують не лише шкідливих комах, а й багато шкідливих гризунів, які часто завдають значних збитків урожаю сільськогосподарських культур.

У нашому зоопарку є відділ орнітології, який утримує та успішно розмножує рідкісних птахів, таких як: орлан-білохвіст (Haliaeetus albicilla), орлан білоплечий (Haliaeetus pelagicus), гриф чорний (Aegypius monachus), орел степовий (Aquila nipalensis), даурський журавель (Grus vipio), пелікан рожевий (Pelecanus onocrotalus).

Розміщені птахи в багатьох вольєрах по всій території зоопарку. А ще в нашому зоопарку є великий ставок, де утримуються водоплавні птахи з різних континентів: канадські казарки (Branta canadensis), нільські гуски (Alopochen aegyptiaca), чорні лебеді (Cygnus atratus), лебеді- шипуни (Cygnus olor), галагази (Tadorna) та огарі (Tadorna ferruginea). Миколаївський зоопарк має у своїй колекції найбільших нелітаючих птахів світу - африканських страусів (Struthio camelus) та ему (Dromaius).

День птахів десятки років є традиційним святом і для Миколаївського зоопарку. Цього року в рамках святкування Дня птахів була проведена тематична екскурсія «Птахи-довгожителі Миколаївського зоопарку», інтерактивна лекція «Зоопарк на дотик. Птахи» та «Пташиний квест». Ми сподіваємось, що отримані знання допоможуть у формуванні екологічної свідомості наших відвідувачів.