На декоративних ставках Миколаївського зоопарку просто зараз можна побачити квітучу німфею – надзвичайно красиву рослину прісних водойм.
Німфея – не просто гарна квітка, а ще й символ грації і краси. Ця рослина є героїнею багатьох легенд. Слов'яни називали її одолінь-травою і приписували їй чарівну силу. Часто шматочки кореневища німфеї зашивали в ладанку й носили на грудях як талісман проти злих сил і розбійників, що підстерігали подорожанина. Іншою назвою рослини є русалчина квітка. За легендою німфея вночі, ховаючись під воду, перетворюється на чарівну русалку. У Західній Європі поширені казки і легенди про ельфів, що живуть у квітках лілій.
Різноманітні сорти німфеї є поширеними рослинами в ландшафтному садівництві.
![Нимфея1](http://zoo.nikolaev.ua/Media/files/filemanager/%D0%9D%D0%B8%D0%BC%D1%84%D0%B5%D1%8F1.jpg)
![Нимфея2](http://zoo.nikolaev.ua/Media/files/filemanager/%D0%9D%D0%B8%D0%BC%D1%84%D0%B5%D1%8F2.jpg)
![Нимфея3](http://zoo.nikolaev.ua/Media/files/filemanager/%D0%9D%D0%B8%D0%BC%D1%84%D0%B5%D1%8F3.jpg)