Всесвітній день мавп

14 грудня - Всесвітній день мавп (World Monkey Day).

Це свято з'явилося у вигляді жарту серед студентів Мічиганського університету. Один із студентів зазначив в календарі дату 14 грудня як День мавп. Сталося це в 2000 році. Тоді жартівлива витівка завершилася жартівливим же святом, відзначеним студентами. Однак, як це часто трапляється, жарт поступово переріс в традицію, а Інтернет зробив її всесвітньою. Художник Кейсі Сорроу разом зі своїм другом почали використовувати ідею цього свята в своїх художніх роботах і коміксах, що тільки сприяло поширенню свята спочатку в США, а потім і в інших країнах.

Поступово гумористичний відтінок святкування, коли учасники заходів одягалися в костюми мавп і наслідували їм, почав набувати нових рис і форм. Цей виток розвитку стався, в першу чергу, завдяки зоологам і працівникам зоопарків, які стали готувати до Всесвітнього дня мавп святкову програму, що поєднувала в собі пізнавальний аспект нарівні з гумористичним. Свято не носить офіційного міжнародного статусу і не є державним чи національним святом якої-небудь країни.

Мета створення Всесвітнього дня мавп - поширення інформації про приматів та про необхідність дбайливого ставлення до них.

Миколаївський зоопарк теж утримує цих симпатичних тварин. На сьогоднішній день загальна колекція приматів у Миколаївському зоопарку нараховує 75 особин, які відносяться до 15 видів. У нашому зоопарку мешкають представники таких видів: звичайних шимпанзе (Pan troglodytes), мандрилів (Mandrillus sphinx), сіамангів (Hylobates syndactylus), бурих капуцинів (Cebus apella), зелених мартишок (Cercopithecus aethiops), макак левохвостих ( Macaca silenus), чорно-білих варі (Varecia variegata), червоних варі (Varecia rubra), мангобеїв (Cercocebus), лемурів котячих (Lemur catta), едипових тамаринів (Saguinus oedipus), саймірі (Saimiri), ігрунок звичайних (Callithrix jacchus), гібонів білоруких (Hylobates lar) та дуже велике сімейство японських макак (Macaca fuscata).

На сьогоднішній день майже всі види приматів у нашому зоопарку розмножуються.

Найбільшими за розмірами мавпами у Миколаївському зоопарку є шимпанзе звичайні. Найменшими за розмірами - ігрунки звичайні та едиповий тамарин.

Спеціалісти зоопарку розробляють для мавп різноманітні раціони, в які входить все необхідне. А ще використовують креативний підхід в подачі меню, таким чином забезпечуючи зайнятість тварин, що утримуються в неволі.

Сьогодні до Всесвітнього дня мавп у Миколаївському зоопарку в якості подарунку для наших мавпочок були приготовані різні смаколики.

Зараз поспостерігати можливо тільки за сімейством японських макак, які круглий рік мешкають в літніх вольєрах. Їм сьогодні також видали ласощі в подарунок. Всіх інших   представників ряду приматів поки що неможливо побачити через карантинні обмеження.

Ми сподіваємося на ваше розуміння!