Всесвітній день шимпанзе

Сьогодні, 14 липня весь світ відзначає Всесвітній день шимпанзе (World Chimpanzee Day).

Вважається, що шимпанзе є найближчими родичами людини, але вони все ж були невідомі в більшості країн світу, поки Чарльз Дарвін не написав про них в 1856 році. І тільки через століття люди стали впізнавати цікаві факти з життя цих приматів. «Першовідкривачем» таємниць шимпанзе стала доктор Джейн Гудолл (Jane Goodall), яка почала вивчення цих людиноподібних мавп в національному парку Гомбе Стрим 14 липня 1960 року. Знаменний день отримав назву «Міжнародний день шимпанзе». В 2018 році назву змінили на «Всесвітній день шимпанзе».

Метою цього дня є підвищення обізнаності людей про важливість цих дивовижних тварин в дикій природі, збереження довкілля й запобігання нелегальній торгівлі дикими шимпанзе.

В останні 20-30 років спостерігається швидке скорочення популяції шимпанзе. Це пов'язане з руйнуванням і деградацією їх місця існування (масштабні лісозаготівлі), браконьєрством заради видобутку м'яса і нелегальної торгівлі дитинчатами. Останнім часом великою загрозою популяції шимпанзе стали інфекційні хвороби. Справа в тому, що шимпанзе сприйнятливі до людських захворювань, і в зв'язку з ростом контактів між ними і людьми, відбувається збільшення кількості випадків зараження.

Усього в природі існує два види шимпанзе - Шимпанзе звичайний (Pan troglodytes) та Бонобо (Pan paniscus). І кожен вид потребує охорони і захисту.

Миколаївський зоопарк приєднується до святкування цього свята. Адже у нашому зоопарку утримується група шимпанзе звичайних (Pan troglodytes) із 5 особин.

Очолює групу найстарша самка на ім'я Амбі - їй 55 років, потім 25-річна самка Аліті і троє її дітей, народжених в нашому зоопарку: Чіліна (2008р.н.), Раміна (2012р.н.), Шерман (2016р.н.).

На честь сьогоднішнього свята відвідувачі, які завітали до зоопарку мали змогу взяти участь у показовій годівлі шимпанзе, яка відбувалась і за участі юннатів зоопарку. Стільки уваги та смачненьких фруктів! Задоволеними залишились усі!

Слідкуйте за нашими анонсами! З нами завжди цікаво та пізнавально!