Всесвітній день жирафів

Щорічно 21 червня відзначають Всесвітній день жирафа (World Giraffe Day). Це свято було ініційовано в 2014 році Фондом збереження жирафів (GCF).

Мета свята - привернення уваги громадськості до питань збереження цих унікальних тварин.

Фонд збереження жирафів (GCF) є єдиною в світі неурядовою організацією, яка займається виключно збереженням жирафів в дикій природі по всій Африці.

Сьогодні такі тварини, як жирафи піддаються великому ризику в своєму природному середовищі існування. За останні 15 років їх популяція скоротилася на 40%. Це пов'язано із збройними конфліктами, розширенням сільськогосподарських територій та діяльністю браконьєрів.

Миколаївський зоопарк вже другий рік поспіль долучається до цієї акції, оскільки в 2019 році в колекції нашого зоопарку з’явилися ці найвищі наземні тварини. Це двоє самців, які прибули із Чехії: Нуру та Логан, представники рідкісного підвиду - жираф Ротшильда (лат. Giraffa camelopardalis rothschildi). У дикій природі їх залишилося менше 700 особин, цей підвид жирафів занесений до Міжнародної Червоної книги як стрімко вимираючий підвид.

Жирафам нашого зоопарку приділяється особливий догляд. Щоб тварини не сумували, для них розроблені графіки годівлі із застосуванням кормового збагачення середовища існування: спеціальні годівниці для сипучих кормів, забезпечення необхідною кількістю підвішеного в різних місцях гілкового корму (гілки ясена, липи, клена, акації та різних фруктових дерев). Окрім того, до жирафів застосовують різні елементи тренінгу з метою керування поведінкою та переміщенням тварин для проведення ветеринарних оглядів та різних маніпуляцій. Співробітники зоопарку організували спеціальні спальні місця з м'якою підстилкою (солома, тирса), яку жирафи використовують із задоволенням.

Побачити Нуру та Логана можна на території комплексу вольєрів «Українське Сафарі».

Миколаївський зоопарк дуже пишається своїми новими мешканцями та запрошує усіх бажаючих на прогулянку до нашого зоопарку.

Жираф

День жирафа